Gå til innhold
Arkivverket

[#17472] passkontroll


Gjest AnneLise Mikalsen
 Del

Recommended Posts

Gjest AnneLise Mikalsen

Det finnes et passregister for Ålesund for tiden 1850-90.Er det en slik passkontroll for Bergen/Hordaland også,og må en på Statsarkivet for å se disse?Jeg er interessert i om Peder Pedersen Handeland reiste rundt i dette distriktet også 'i sin proffesjon',ev.når og med hvem.Mvh.Anne-Lise.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Yngve Nedrebø

Passprotokollene er ført av politiet, men da passtvangen i Norge ble opphevet våren 1860, ble det langt færre innførsler.Statsarkivet i Bergen har passprotokoller for Bergen 1811-1817, 1825-1832, 1836-1913, 1918-1970. Vi har register over emigranter i disse protokollene 1842-1860, men bortsett fra det må man bla. De eldste er mikrofilmet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.