Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#28953] Ole Olsen f. ca 1788 og Mathea Jørgensdatter f. ca 1791 i Nittedal - vielse?


Recommended Posts

Gjest Una Svamo

Jeg forsøker å finne ut når Ole Olsen f. ca.1788, enten i Nittedal eller Gjerdrum og MatheaJørgensdatter f. ca 1791 i Nittedal giftet seg. I Bygdeboken for Gjerdrum står det at de giftetseg i 1813 og jeg ser at et av barna er født iNittedal 1813, men jeg kan ikke finne vielsenderes i kirkebøkene. De bodde på dettetidspunktet på Spenningsby i Nittedal.Hilsen Una Svamo

Gjest Geir Kamsvaag Berntsen

Trolovelse ble opphevet ved forordning av 04.01.1799.Så også i kirkebok for Nittedal. Vielsesdagen var 03.01.1813 (ikke 09.01.1813) mellom (Ungkarl) Ole Olsen Haugseie og (Pigen) Marthea Jørgensdatter Haug. (Nittedal Mini 2 f.229b)

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.