Gå til innhold
Arkivverket

[#30311] Pernille Trulsdatter i Fredrikshald


Gjest Hans Petter Engh
 Del

Recommended Posts

Gjest Hans Petter Engh

Hun var født i ca. 1791 og døde 67 år gammel i 1858. Hun ble gift med soldat, Svend Larsen,født 1789, bosatt på Kula i Idd. Deres første barn, Christopher ble født i 1812 på Rønlia i Idd. Familien flyttet til Sannerødhaugen og fikk flere barn der. Er det noen som kjenner til hennes foreldre og slekt. Ved inngåelse av ekteskapet stod skrevet Pernille Trulsdatter af Fredrikshald

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Tore H Vigerust

Navnet Truls er ikke så veldig vanlig i F:hald på den tiden, slik at det kan lønne seg å lete etter hennes far i andre kilder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.