Gå til innhold
Arkivverket

[#31811] Gunhild,er hun barnebarn av en Nøtterøy-prest?


Gjest Wenche Kristoffersen
 Del

Recommended Posts

Gjest Gunn Huglen

Hei igjen , Kjell!Jeg er enig i din vurdering om hvilke(n)prester som kan være den aktuelle fader.Har gjort meg de samme tanker. Ved søk etter gårder i Brunlanes som begynner på Ha(g) fant jeg ikke noen som passer i 1801, men det første som kom fram var Jens Samsing og hans familie på Tanum prestegård. LenkeLurer på om jeg ikke har støtt på en plass som kalles Hagen eller Hagan i Brunlanes. Skal se hva jeg finner.Mvh. Gunn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Gunn Huglen

I 1865 finner jeg flere gårder i Brunlanes som begynner med Hag: Haugene 6 gårder, Haugen 2 gårder og 4 gårder under Halle og Tvedalen , Tanum & Bwerg sokn.Legger en lenke til en av disse gården, pussig nok med en Sørensenfam.LenkeSkal lete på ny i 1801 tellingen. Mvh. Gunn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.