Gå til innhold
Arkivverket

[#34205] Etterlysning


Gjest Frithjof Bakkevig
 Del

Recommended Posts

Gjest Frithjof Bakkevig

Etterlyser opphavet til Anna Jensdatter, født 1748, død 1831. Hun var gift med Torbjørn Eriksen, og bodde på Landsnes i Jelsa, Rogaland. De hadde døtrene Anna, Marthe og Siri, og sønnene Erik og Jens.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Espen Berg

Jeg har ei Anna Jonsdatter Vidvei i basen min. Hun er født 1748 på Vidvei i Suldal. Opplysninger om hennes opphav har jeg fra bygdeboka 'Gamle Suldal' side 202. Jeg har ikke boka selv, og jeg har ikke notert noe om hennes etterslekt, så jeg vet ikke om det er riktig person. Denne Anna Jonsdatter Vidveis foreldre er:Anna Kolbeinsdatter Fløgstad (1702-1791) Jon Paulsen Søndenå (1697-1785)Anbefaler deg å ta en titt i Suldalsboka for å se om det står noe om hvor hun ble av.Hilsen Espen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.