Gå til innhold
Arkivverket

[#36216] Søskenbarn viet i 1734, merknad i kirkeboken?


Gjest Laila S. Hynne
 Del

Recommended Posts

Gjest Laila S. Hynne

HeiJeg har et par som vies i Nes, Akershus i 1734. Mistenker at de kan være søskenbarn, men det står ingen merknad om dette i kirkeboken. Betyr det at det kan utelukkes at de var fetter og kusine? Ekteskap mellom søskenbarn var vel ikke lov på den tiden?mvh Laila

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Arild Kompelien

Ekteskap mellom søskenbarn var ikke tillatt på denne tida, men man kunne søke om kongelig bevilling.Presten kan ha glemt å notere at kongelig bevilling var gitt, men jeg tror nok du bør se nærmere på og dokumentere den mistanken du har. Hvis kongelig bevilling er gitt skal den finnes på Statsarkivet. Du kan jo høre der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.