Gå til innhold
Arkivverket

[#37204] Ole Johnsen - handelsmann i Kristiania - 'Farre'


Gjest Atle Brandsar
 Del

Recommended Posts

Gjest Atle Brandsar

Ole Johnsen vart fødd 4.1.1832 i Skjåk av foreldre Jon Kjeken og Rønnaug Hosar.Nokon som veit meir om han?Kven var han gift med, kvar budde dei, når gift, når avliden, osb.Har ein kandidat, men er ikkje sikker! LenkePå førehand; TAKK!NB! Vedlagd bilete er frå Ættebok for Skjåk, s. 129.

bilete0572.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 måneder senere...
Gjest Atle Brandsar

Eg har fått svar på mykje frå Laila N. Christiansen på DIS Slektsforum: [url="http://www.disnorge.no/slektsforum/viewtopic.php?t=29762&highlight=>Lenke, men eg vantar enno åra Ola og Maren Kristine døydde...--------------------------------Kanskje dette er firmaet:_Farre Musikkforlag og Instrumenthandel_Då er det vel 'Skolemusikkorpsenes far i Norge; William Farre' som er grunnleggjaren.Nokon som har lese boka om han, og som veit om det står meir om butikken hans i boka?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.