Gå til innhold
Arkivverket

[#37828] Ane Olsdatter, Bjørnør, Sør-Tr.lag


Gjest Thor Atle Olsen
 Del

Recommended Posts

Gjest Thor Atle Olsen

Er ute etter ei Ane Olsdatter, f. 1770, d. 1834 Bosatt på Åkneset, Bjørnør, gift med Halvor Olsen, f. 1766, d. 1848. Barn: Ane Ågnes, f. 1795, Ole, f. 1797, Ole Andreas 1799, Oldus 1802 og Mathias 1808. Er det noen som vet noe om denne Ann og hennes opphav.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anne Hildrum

Bjørnørfolket B V Stokksund, sier vel at det er vanskelig å si noe bestemt hvor Halvor og Ane var fra, da navnene er nokså vanlige. De er ikke fra Stokksund, men stemmer bra med navn en har fra Roan. Det finnes fler med navnet Ane Olsdtr. Det er ikke påført noe stedsnavn i 1793. Dermed står en uten sikre holdepunkter for hvem det er. Hun oppholdt seg antagelig et sted i Roan i 1793. Desverre gir ikke bygdeboka noe hjelp i å finne ut hvem hun er.Anne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.