Gå til innhold
Arkivverket

[#48317] Gifte oldebarn


Gjest Jarl Johansen
 Del

Recommended Posts

Gjest Jarl Johansen

Hei. Jeg har kommet frem til et par på midten av 1700 tallet som giftet seg og fikk barn sammen.Det som er rart er at de har samme oldefar,er dette troverdig ?Har sjekket med bygdebøker og andre slekstre.Oldefaren var gift 2 ganger ,og oldebarna stammer fra hver av de 2 hustruene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Kristian Hunskaar

Det er utallige eksempler på at tremenninger fikk kongelig bevilling til å gifte seg, selv om slektskapet i utgangspunktet var for nært. Ditt tilfelle er i så måte troverdig.Det kan likevel lønne seg å sjekke kildene selv. Dersom disse slektstrærne som du viser til, kun bygger på bygdeboka, har du i bunn og grunn kun én uavhengig kilde til slektskapet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Berit Knudsen

Vil jo tro det er mulig. De blir vel da halv-tremenninger. Er ikke så flink med disse generasjonsbetegnelsene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.