Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#55805] Søker opplysninger angående giftermål i St.Markus 1930


Recommended Posts

Gjest Kristine Holm Nilsen

Oscar Jacobsen f.04.06.1908 d.24.09.1977 og hustru Dagmar f.07.06.1910 d.26.09.1973 skal være gift i St.Markus 20.mai 1930.Hva er brudens pikenavn, hvor er hun født og hvem er faren? Hvem står oppført som brudgommens far?Har lett etter denne vielsen, uten resultat. Er den å finne blant skannet kirkebok-materiale? Isåfall hvor?Svært takknemlig for svarMvh, Kristine Holm Nilsen

Gjest Yngve Nedrebø

Det stemmer nok at det var St. Markus, og datoen 20. mai 1930 er også korrekt. (St. Markus klokkerbok C 1, 1928-1947, oppslag 9.)Brudgommen het Oskar Elias Jakobsen, bruden Dagmar Carola Johnsen. Hun var født 7. juni 1910, og var døpt i Nykirkesoknet. Hun var datter av Dampskipsfyrbøter Ingolf David Johnsen og kone Karoline, født Knudsen. De bodde i Furubakken 6.

Gjest Kristine Holm Nilsen

Tusen takk for opplysninger.Den aktuelle kirkeboka for St.Markus er visst ikke lagt ut som skannet enda. Har gjort et forsøk på å lete etter dåpen til Dagmar i bøkene for Nykirken, men ikke funnet det. Er hennes dåpsdato, evt konfirmasjonsdato oppgitt ved giftermål? Når det gjelder Ingolf David Johnsen og Karoline Knudsen, er det oppgitt fødselsår/sted og hvor/når de giftet seg?

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.