Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#67477] I dag vil jeg takke!


Recommended Posts

Gjest Hilde Rossing

Nå har jeg lagt inn 534 slekninger i slektsprogrammet mitt, det er de jeg med sikkerhet vet er mine. Det ble en flott oversikt med mye historie rundt mange i tillegg.De verste 'Nøttene' i papirbunken får ligge til jeg blir gammel og klok!Uten all den gode hjelpen dere har gitt meg, ville ikke dette vært mulig!Tusen takk alle sammen, og riktig god helg!Klem fra Hilde:-))

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/152840-67477-i-dag-vil-jeg-takke/
Del på andre sider

  • 4 uker senere...
Gjest Hilde Rossing

Hei, så koselige tilbakemeldinger!Tusen takk!Magne, deg kan jeg spesielt takke for at jeg idag kan besøke min oldefars grav!Har også vært og fotografert området der han bodde!Samarbeidet vi hadde betyr umåtelig mye for meg og min familie!Og Finn, jeg har allerede begynt å fikle litt i nøttefatet!Du hjalp meg å komme godt igang med Kongsvingergreina i begynnelsen!Forøvrig fortjener dere blomster alle sammen:-))Klem fra Hilde

Gjest Hilde Rossing

Hei Svein,Tusen takk, men Rossing i Landåsbygda er ei anna slekt. Tror de alltid har hett Rossing.Jeg er egentlig på farsiden fra Røsseng på Røising gård, Norderhov og Dorph i Søndre Land.(Øystad og Berg) 'Vi' fikk etter sigende ikke lov til å bruke Røsseng/Røising navnet etter at gården gikk over på andre hender på 1800 tallet.Hvorfor det nettopp ble Rossing (tidlig 1900)vet jeg ikke, men det har alltid vært kjent at det er to forskjellige slekter, dine og mine Rossing.Har også en gang kikket på Rossing i Landåsbygda uten å finne noen koblinger.Takker for hyggelig innspill uansett:-))Mvh Hilde

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.