Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#68586] Jernbanearbeider i Kristiansund Peder Andersen og Berit Bersvendsdatter Strøm


Recommended Posts

Gjest Bente Borgen

Jernbanearbeider Peder Andersenf, 1856 på Kleveland i Haus (Hordaland) gifter seg med Berit (tror det er Bersvendsdatter), og i 1900 har de disse barna i Kristiansund: Anna f. 1884, Emma f. 1887, Adolf f. 1889, Oskar f. 1892 og Idar f. 1895. Alle er født i Kristiansund. Jeg finner bare dåpsinnførselen til de to siste barna, og kan heller ikke finne innførselen for giftermålet. Berit fikk sønnen Olaf Bertinius i februar 1882 med Ole .... Kan noen hjelpe meg med giftermålet og dåpsinnførslene?Mvh Bente borgen

Gjest Solveig Håklev

Anne Marie f.1885 Stangvik pike nr 3 høyre side Møre og Romsdal fylke, Åsskard i Stangvik, Ministerialbok nr. 594A01 (1879-1933), Fødte og døpte 1886, side 7. Permanent sidelenke: Lenke

Gjest Bente Borgen

Tusen takk, Solveig! Da har nok Berit flyttet endel på seg, fra å få sønnen Olaf i Kristiansund i 1882, til Stangvik i 1885 og så tilbake igjen i 1887...... Dette var kjempespennende. Nå får jeg bare fortsette å lete videre.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.