Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#72682] ringsaaaker


Recommended Posts

Gjest Mette Solberg

Oskar johansen ble ødt 1896 på v. toten. han gitet seg med Petra Ulven i 1923 i Ringsaker krk.(12/7). Da de ikk sitt første barn i 1924 bodde de på Kjos øvre. Jeg lurer på når de overtok den gården. Jeg tror familien til oskar bodde på denne gården også - før Petra/Oskar gitet seg, men at dennes familie ikke greide å holde på gården. Så hvis noen vet når foreldrene til oskar: Johan og helene MArie - flytte fra Øistad på Toten til Kjos på Moelv er jeg takknemlig for det.M. Solberg

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/158031-72682-ringsaaaker/
Del på andre sider

Gjest Mette Solberg

Ja jeg visste at Petra sin far Bernhard var selveier på Ulve ved Moelv. Men det jeg mener å spørre om er om han også eide Kjos fra 1904 til Petra overtok som erier av Kjos 1923? Mente å ha hørt at hennes svigerfar - Johan Hansen på Øistad fra Toten eide den en periode før 1923....??

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/158031-72682-ringsaaaker/#findComment-1339521
Del på andre sider

Gjest Trond Gellein Løkken

HeiJohan Hansen Øistad kjøpte garden Kjos (Herberg-Kjos, gnr 386 bnr 1) for for 4000 kr av Jens Hansen Kværum, den 4. juli 1910. Permanent sidelenke: [url="http://www.arkivverket.no/URN:tl_read?idx_id=13940&uid=ny&idx_side=-191>LenkeHan satt med garden til 14. april 1923, da han overdro den til sønnen Oskar. Permanent sidelenke:

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/158031-72682-ringsaaaker/#findComment-1339522
Del på andre sider

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.