Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#78769] Når tid døde Hendrich Lind?


Recommended Posts

Gjest Terje Magnussen

Han er født i Trondhein i 1748.Han var fenrik i det Bergenhuusiske regiment.Ble avskediget i 1793.Ved FT i 1801 bor han på prestegården i Ulvik,Hordaland.Han er gift men kona bor i Bergen.Hun heter Bolette Olrich.Jeg har lett gjennom kirkebøkene fo Ulvik,Granvin men finner han ikke der.

Gjest Inger Eik

Hendrick Lind kan jo ha dødd hvor som helst egentlig. Etter det som står i FT1801, om at han 'informerer for en kort tid præstens sønn', tyder jo på at han må ha hatt en slags huslærerpost. Etter at den 'korte' tiden var omme, kan han jo ha tatt en annen, tilsvarende jobb.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.