Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#80455] Konfirmasjon i Botne / Holmestrand 1809 - hjelp til tyding


Recommended Posts

Gjest Jon Erik Berg-Hansen

[url="http://digitalarkivet.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&sidenr=7&filnamn=f18010715&gardpostnr=177&personpostnr=2159&merk=2159#ovre>LenkeHendrik Larsen er søstersønn av Marchus Eriksen.Faren heter altså Lars NN og mora NN Eriksdatter. Hendrik er ikke født/døpt i Botne,Hof,Våle,Sande eller Hurum. Ingen ytterligere opplysninger framkommer ved hans vielse eller dødsfall. Aner ikke om han hadde noen søskenbarn i Botne/Holmestrand, finner ingen Marchussen/datter som uten videre kan settes i forbindelse med disse personene. Regner med at det han som konfirmeres (5) i Botne i 1809 -

Gjest Kristian Hunskaar

Du knekte koden, Else!Jon Erik tenkte kanskje på Henrik Kristian Larsen, født/døpt 3./12. mai, sønn av Lars Kristensen og Karen Eriksdatter. Da er det for så vidt bare farens patronym som ikke matcher, og det finnes større feil i kirkebøkene, for å si det slik.

Gjest Else B. Rustad

Jeg 'knekket' nok ingenting dessverre - tvertimot :-( Jeg burde ha sett Henrich Christian...Enig i at det *kan* være denne Henrich som er den riktige. Det finnes, som du sier Kristian, større feil enn denne i kirkebøkene!Mvh Else B.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.