Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#81786] Lars Larsen Habsahl


Recommended Posts

Gjest Kolbjørn Pedersen

Jeg har lenge lett etter en Lars Larsen Habsahl f ca 1722 som sies å skulle være bruker på Hafsal i Vang og hans sønn Erik Larsen som kom til Finstad i Løten. Erik var fenrik a la suite ved Oplandske nasjonale infanteriregiment. Dersom noen har ytterligere informasjon om disse så ville det være fint å få det. Spesielt opphavet til Lars Larsen og hans kone Marte Eriksdatter?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/167122-81786-lars-larsen-habsahl/
Del på andre sider

Gjest Trond Øivindsson Lunde

Han er en av mine forfedre via dattera Gunnor døpt 14. september (16. søndag etter treenighet) 1755 som kom til Vestre Gollersrud i Romedal. Lars kalles da for korporal [url="http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=9047&idx_id=9047&uid=ny&idx_side=-98>Lenke Lars og Mari ble gift 2. november 1752, nr. 2 på sida til høyre Lenke Han har da Dalby som tredje navn. Lars døde antakelig i slutten av januar 1769, gravlagt 6. februar, 47 år gammal

Gjest Trond Øivindsson Lunde

Foruten Gunnor har jeg funnetBerte, døpt 24. desember, eller 4. søndag i advent 1752 [url="http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=9047&idx_id=9047&uid=ny&idx_side=-83>LenkeEllen, døpt 24. desember, eller 4. søndag i advent 1758 Lars kalles da for kvartermester LenkeLispet, døpt 22. januar 1761

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.