Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#82724] Picasa-krøll


Recommended Posts

Gjest Aase R Sæther

Eg har stor tiltru til lesarane her! Har brukt Picasa ein del for å kommunisere med slektningar i eit bestemt ærend, men no har eg fått eit problem som eg ikkje greier å løyse; eg har prøvd å lese hjelpefiler og søkt på nett, men ikkje funne svar på det eg lurer på: Eg trudde eg oppretta 4 likeverdige mapper, men fekk 2 mapper og 2 album - noko eg ikkje vil ha, fordi dei oppfører seg så ulikt.Nokon som føler seg kvalifisert til å hjelpe? Kontakt aasers@c2i.net.

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/168059-82724-picasa-kr%C3%B8ll/
Del på andre sider

Gjest Reidar Oddløkken

Henger meg på spørsmålet ang. Picasa, går det an å skrive navnet sitt i selvtatte bilder på en enkel måte i dette programmet? Beklager at jeg forstyrrer ditt spørsmål. Er litt grønn på dette området og ønsker gode tips på fremgangsmåte.

Gjest Niels Hegge

I den siste versjonen av Picasa kan du la programmet 'kjenne igjen' ansikter. Det sorteres i grupper og du kan selv sette navnene på personene. Det tar litt tid, men det er nesten nifst å se hvordan etter att en del personer er lagt inn med navn, så kommer det forslag på slekten når en skall angi nye personer. Vanskelig å beskrive, men prøv gjerne.Ellers er den vanlige måten å dobbelklikke på mioniatyrbildet, for så å skrive en beskrivende tekst under bildet. Det er ganske mye som kan gjøres. Mitt forslag er å begynne med kopier i en mappe, _Ikke_ Originaler for så 'leke seg fram', finne ut vad som passer best for en selv.

Gjest Reidar Oddløkken

Må takke Niels Hegge for tips ang navn i bildet, det hender en ser bilder hvor det er lagt inn en copyright, men vet ikke hvor mye det teller? Med dagens behandlingsmuligheter som i Paint f. eks. er det vel bare å fjerne og legge til det som passer hvis det snappes bilder fra nettsteder.

Gjest Niels Hegge

Det kan ha med å gjøre att du er innlogget på Picasa web-album. Jeg bruker ikke det så jeg får med alle ansikter (ja de som jeg kjenner). Legg inn en del i de yngste generasjonen først. og så gradvis eldre. Programmet tar en god del slektlikheter, nesten nifst.Mvh Niels

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.