Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#82804] Litt hjelp med et skifte.


Recommended Posts

Gjest Mette Fausko

Ja, sånn går det når en ny FT blir sluppet, nye tråder å nøste i.Er ikke så velbevandra i skiftematrielle ennå. Gjelder nr.2916,h.s.'kone Marie Simensen,30 aar,død igaar????????.Samt ,er det noe skifte etter henne?står en anv. om skifteatt. helt til høyre, men kann ikke finne utav det. Mvh.MettePermanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:sk_read/27265/177

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/168139-82804-litt-hjelp-med-et-skifte/
Del på andre sider

Gjest Berit Knudsen

Jeg klarer heller ikke alt da jeg ikke vet hva som tilhører hvor av det helt til høyre.Dødsfallprotokoll 6/10 1898 kone Marie Simensen, 30 aar, død igaar i B.(byens?) Sygeh. Bo... Hedemarkensg. 3 eller 8?/ Mand Arbeider Edvard Simensen. Begr. for Fattigv. Reg. ifl. Seddel fra Forst(forstander?) Westeren./ 27/10 99 meddelt gifte... .No 28/1899. (Kan det siste bety at han har fått en dødsattest etter 1.kone i 1899 fordi han skulle gifte seg på nytt? Ser ut som en annen håndskrift).

Gjest Berit Knudsen

Byens sykehus. Byens først off. sykehus for ikke militære pasienter ble opprettet i 1742. Sykehuset sorterte under fattigvesenet og lå i Fjerdingen, i dagens Christian Kroghs gate 44. Vedtatt i 1856 å bygge et nytt sykehus på tomten ved Kroghstøtten, og det skulle kombineres med et fattighus. Dette nye Byens sygehus, eller Kroghstøttens sykehus, ble tatt i bruk i mai 1859. Krogstøtten sykehus, Storgata 40, i dag kjent som Oslo kommunale legevakt.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.