Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#82951] Hans Hendriksen 08.10.1821-06.05.1904 Gjerdrum/Akershus


Recommended Posts

Gjest vidar hansen

Er det mulig å finne noe skifte etter Hans Hendriksen 1904/05. Hans var enkemann. FT 1900 ,Hans oppført som formuende. [url="http://digitalarkivet.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&sidenr=24&filnamn=f00234&gardpostnr=60&personpostnr=383&merk=383#ovre>Lenke Hvor kom pengene fra?,familien var husmenn.Ref FT 1865.

Gjest Kristian Hunskaar

Hans Henriksen er registrert i dødsfallsprotokollen for Gjerdrum (http://www.arkivverket.no/URN:sk_read/27762/12). Det er notert at han hadde fem barn, og at ingen registrering er holdt. Det tyder på at det heller ikke har vært noe offentlig skifte, noe som i og for seg er plausibelt da alle barna nok var myndige.Med hensyn til sønnens kjøp, kan du undersøke panteregistrene. Kanskje lånte han penger ifm kjøpet.Anbefaler brukerforumet for spørsmål av denne typen, da dette forumet egentlig er ment for spørsmål og tilbakemeldinger knyttet til hvordan tjenestene for skanna skiftemateriale og skanna rettergangsmateriale fungerer. Selve bruken av materialet henhører under de respektive statsarkivene, men det finnes mange dyktige folk i brukerforumet som eventuelt kan hjelpe deg.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.