Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

joda 1910 beklager. Jeg prøver å finne min bestemor.

Da kan du kanskje legge ut navnet hennes og annen info du måtte ha om henne, kirkebøkenes fødsler går jo frem til ca.1925-1930 og vielser etc. lengre

det er nok noen som finner noe hvis vi vet hva vi skal lete etter.

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/171132-uvitende/#findComment-1463922
Del på andre sider

Ministerialboken for Sola som er scannet går bare fram til 1927, så er det en klokkerbok som dekker 1934-1955, så det kan det være vanskelig hvis f.eks. Johanna døde i 1928 ikke 1927.

 

Men Øystein Malde: Når ble din mor/far (altså barnet til Leiv og Johanna) født, da?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/171132-uvitende/#findComment-1463942
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Er det rett at din bestefar er født i 1909?

 

Iflg. Norges bebyggelse, Rogaland midtre del på side 333 bor Leif Lohne på Revheim, Madla. Han er født 5 oktober 1893 i Bergen.

 

Han giftet seg 29 oktober 1916 med Bergliot Marie Bore, f. 9 mars 1895 på Røyneberg i Sola.Nr. 15. Han var da Handelsmand i Bergen.

 

I FT-1910 finner vi Leif som tjener på Sande gård i Sola.

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/171132-uvitende/#findComment-1465017
Del på andre sider

Takk for alle svar, jeg er litt forsinket med å takke, beklager.

Min bestefar ble nok født i 1893 og min bestemor i 1891, hun het Johanna Malde og min bestefar Leif Johannes Holme eller Lohne, disse etternavnene kan faktisk misforstås i den håndskriften jeg har sett på. Min far het Leif Jørgen Leifson Holme, Sola da han gifta seg ifølge Klepp gards og ættesoge.

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/171132-uvitende/#findComment-1465804
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.