Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Gunnvor Elton fra Kristiania til Minnesota


Recommended Posts

Gunnvor Elton, f. 6.7. 1896 i Kristiania. Foreldre: Severin Emil Olsen Elton og Emma Charlotte Amundsen. Gunnvor reiste til Amerika i 1916: http://digitalarkivet.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&filnamn=emikra1&personpostnr=233021&merk=233021 Kan noen finne henne igjen?

Ankomst New York.

New York Passenger Lists, 1820-1957

about Gunvor Elton

Name: Gunvor Elton

Arrival Date: 15 Apr 1916

Birth Year: abt 1898

Birth Location: Nrw

Birth Location Other: christiania

Age: 18

Gender: Female

Ethnicity/Race­/Nationality: Scandinavian

Port of Departure: Bergen,Nrw

Port of Arrival: New York, New York

Ship Name: Kristianiafjord

 

I orginallistene er hun oppført sammen med Gunvor og Ragna Johansen som venner.

Mvh.Mette

Ann-Mary. Du har garantert funnet den rette Gunvor. Det betyr da at hun kom hjem igjen fra Amerika. Noe jeg hadde mistanke om.

 

Og så dukket det opp en snodighet. Hvordan kan Gunvor har reist fra Kristiania og Bergen på samme tid? Her er det noe som ikke stemmer!

Og så dukket det opp en snodighet. Hvordan kan Gunvor har reist fra Kristiania og Bergen på samme tid? Her er det noe som ikke stemmer!

 

Hun reiste fra Kristiania, men skipet hadde rute Kristiania - Kristiansand - Stavanger - Bergen - New York, så Bergen ble siste avreisehavn før ankomst i NY.

 

http://norwayheritage.com/p_ship.asp?sh=krisf

Fant denne ruta på Norway Heritage; 1916 Kristiania - Kristiansand - Stavanger - Bergen - New York.

Noe som er mer snodig er at hun er gravlagt 2¨år etter sin død?????

[...]

Det er da snakk om en urnenedsettelse, så det er vel ikke så rart? 910 er vel referanse til en av minnelundene?

 

DTH

  • 7 måneder senere...

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.