Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Petter Evensen Li (kanskje er Li-navnet tatt Nes hvor eldste sønn er født?) bodde med sin familie i 1900 i på Nyhus i Ringsaker. Han hadde mange yrker, husmann, forpakter, murer. Kona Oline Olsdatter var fra Nes og født 1867. De fikk en datter Olga Marie i 1893 i Ringebu. Da var Petter jernbanearbeider.

Eldste sønn var Martin født 1885 på Nes.

 

Jeg har forsøkt å finne opphavet deres via aktuelle kirkebøker, men trenger tydelig vis hjelp på rett veg!

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/171702-petter-evensen-li-med-familie/
Del på andre sider

Takk for opplysningene. Jo, her er det sikkert mulig å gå videre, men jeg føler fortsatt at det er mange motstridende opplysninger og Peters fødested er vel ikke oppgitt ved ekteskapet? Da opplyses det at kona er fra Ringsaker. Ft 1900 sier hun er fra Nes?

 

Jeg har ei dame på nakken som maser om slektsopplysninge og bør vel snart prestere noe. Dette har ligget i flere år.

(Neida, det dreier seg ikke om salg av slektsopplysninger. Jeg tar ikke betalte oppdrag!)

Ved vielsen står det at Peter er født på Midtbrugseie - og det er vel samme sted jeg har funnet i 1865(?).

Hans dåp: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?urnread_imagesize=big&info=topp&hode=nei&show=23&uid=96249&js=j

 

Hennes far Ole J. Grefsheim-eie (i Nes)

 

Her har du også vielsen - og den avgjør kanskje spørsmålet (?):

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=3103&idx_id=3103&uid=ny&idx_side=-12

Endret av Jon Erik Berg-Hansen

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.