Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Kristian August Kristiansen f. 8/2-1870 på Torgnes i Brønnøy. Han giftet seg 23/8-1914 i Bjugn/Stjørna med enke Karen Margrete Tobiasdtr. Det sår Hegvik i forbindelse med henne. Kristian var jernbanearbeider med oppholdsted Heimdal.

 

Dette re siste spor jeg har etter Kristian. Kan dere ha noen flere opplysninger om han ??

 

Mvh

 

Tor Mathisen

Dersom du ikke har funnet Kristian August Kristiansen i "Gravminner i Norge", kan det bli tidkrevende å finne ham. Statsarkivet har ingen database eller noe register som gjør det enkelt å finne når en person døde. Hegvik er gnr. 34 i Stjørna. Dersom paret ble boende på et av brukene der, kan du jo forsøke å se i panteregisteret om det kan gi noen opplysninger. Lensmennenes dødsfallsprotokoller og sorenskrivernes dødsmeldinger er tilgjengelig på vår lesesal.

 

Mvh

Elin Jacobsen

Statsarkivet i Trondheim

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.