Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Rolf Tidemann Hansen f.1924-25 Oslo?


Recommended Posts

Det er 2 Rolf T. Hansen 1940 og 1945 i Oslo

1 maskinsetter og en musiker

http://arkivverket.no/URN:db_read/db/43442/464/?size=full&mode=0

 

Evt. tellinger finnes på Byarkivet

http://www.byarkivet.oslo.kommune.no/

 

Hei

 

Hvis Rolf Tidemann Hansen var født i 1924-25 er han 15-16 år i 1940 og kanskje litt vel ung til å være maskinsetter eller musiker?

 

Mvh

Hanne

Hei Hanne og takk for svaret,det er nok ikke riktig mann.Etter de opplysninger jeg har fått så holdt han på med idrett også,men om fødestedet er i Oslo er jo usikkert.Fant noe i arkivet til Aftenposten med samme navn som Rolf angående idrett fra 1942,må være medlemm for å lese det med lesbar skrift.

Se link:http://sok.aftenposten.no/searchda.fast?view=digitalarkivsppublished&s.sm.query=rolf+tidemann+hansen

 

Mvh

Arnfinn Wangsmo

Resultater fra Thorshaugs friidrettsstevne på Bislet i 1948: 1500 m, kl.B, nr.3, Rolf Tidemann Hansen, KFUM, 4.15.4.

Fant det samme Rolf født 1924 Oslo

http://www.friidrett.no/stevner/statistikk/arsstatistikk/Documents/M1949.pdf

Takk for svaret.

 

Her fant jeg Rolf døpt,men er gatenavnet:Nils Hausgate 22 i Oslo?http://www.arkivverket.no/URN:NBN:no-a1450-kb10041002230331.jpg

Det var fødselsdatoen som var viktig,det andre vet vi en del om når det gjaldt idretten.

 

Mvh

Arnfinn Wangsmo

Jeg kan ikke lese lenken hvor du fant Rolf døpt, men har en kandidat her ?

Kildeinformasjon: Oslo fylke, Sagene, Ministerialbok nr. Fa 0010 (1915-1925), Fødte og døpte 1925, side 325.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=33875&idx_id=33875&uid=ny&idx_side=-330

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.