Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Det har vært snakk om tamburer i ganske mange temaer tidligere (søk i arkivet, for eksempel). En tambur var en militær signaltrommeslager, men betegnelsen er også brukt i musikalske sammenhenger utenfor militæret. Jeg fant ingen spesifikk referanse til korpstambur, bortsett fra at ordet var kort nevnt i tema #3716 i det gamle forumet (innlegg #26).

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/174218-koppstambur/#findComment-1487231
Del på andre sider

Hva jeg tror etter å ha tittet litt på nett, dog uten å finne noe eksakt forklaring. Det virker som at det er det samme som tamburmajor. Dvs den som går først i korpset og "styrer" korpset. Kanskje vi her snakker om et militært korps ? Bare et forslag dette her, for 110% er jeg ikke.

 

Hilsen Anne Lene

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/174218-koppstambur/#findComment-1487242
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.