Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Beatles' aner


Recommended Posts

Var for litt siden i Bjugn kulturhus på konsert med Fab Beatles, annonsert som kanskje verdens beste Beatlesimitatorer. Konserten var nesten som å se de gamle opptakene fra 60-tallet, både musikken og faktene på scenen, så jeg ble ikke skuffet! Noen innslag var kanskje også linket til nåtiden, da han som spilte John hele tiden ertet 'Paul' for å ha giftet seg (den ekte Paul giftet seg jo på nytt for litt siden).

 

Mener bestemt å ha sett en tråd her vedr. Beatles en gang, men mulig jeg tar feil. Er det noen som har forsket noe på anene til John, Paul, George og Ringo?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/174885-beatles-aner/
Del på andre sider

Interessant tema, og det vil vel være overraskende om det ikke er forsket på anene til Beatles-gutta tidligere. Hva har du selv gjort for å finne ut av dette? Google? Biblioteksøk?

 

Her er ihvertfall litt om Paul McCartneys irske aner: http://www.iol.ie/~beatlesireland/Irish%20Heritage/paulheritage.html (NB! Ingen kilder er oppgitt)

 

DTH

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/174885-beatles-aner/#findComment-1492398
Del på andre sider

George Harrison`s mor her:

 

http://www.beatlesfactfiles.utvinternet.com/factfilesx1/TheHarrisons/LouiseHarrison(Mother).htm

 

Får visst ikke lenken til å virke, men søk på Louise French Harrison!

Prøv med Bit.ly i stedet: http://bit.ly/uVQpSP

 

DTH

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/174885-beatles-aner/#findComment-1492416
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.