Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Ekteskap og dåp i Bragernes 1644-45


Recommended Posts

Takk for svar.

 

Bom igjen altså. Da får jeg vente til jeg har fått kjøpt Bjørn Rosenbergers transkripsjoner av disse kirkebøkene.

Drøyt tyve år senere er det en Carsten Hansen i Skien som har en sønn Hans. Jeg har litt opplysninger om den slekten hvis det har interesse.

Hei Torkel.

 

Det var ganske mye kontakt mellom Grenland, Drammensområdet og Fredrikshald på den tiden, mye pga tømmereksporten så det er ikke umulig at denne Carsten er riktig person. Faktisk så har vi veldig lite om Carsten bortsett fra at han nevnes i manntallet 1663-64 og kirkeboken i 1646, begge steder for Bragernes.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.