Gå til innhold
Arkivverket

Etterkommere av Kristoffer Nilsson til Solum


Roger Fossum
 Del

Recommended Posts

I artikkelen "Store Solum i skyggen av Tordenstjerne" i Genealogen 2/2005, skriver Are S. Gustavsen at Kristoffer Nilsson til Haukvik/Solum hadde to døtre, Ingeborg og Åse. Ingeborg var gift 3 ganger og hadde ingen etterslekt.

 

Dette er hva jeg vet om Åses etterslekt:

 

Åse Kristoffersdotter var datter av Kristoffer Nilsson til Haukvik/Solum (Tordenstjerne) og en ukjent mor. Åse var første gang gift med Tore Aslaksson n. 1587. De hadde iallefall barna:

 

1. Halvor Toresen, d. ca. 1658 på Knive i Skoger. Datteren Börta Halvorsdotter, d. ca. 1682, g.m. Hans Olsson Båleröd i Skee, Sverige, d. før 1689. Etterslekt.

 

2. Martha Toresdatter, g.m. Tollef Rolvsson Hoen på Eiker.

 

Åse giftet seg andre gang med Mattis (Lauritsson), n. 1603 - 1625. De hadde barna:

 

1. Lars Mattisson, n. 1681,

 

2. Oluf Mattisson, n. 1681, g.m. Marit Ellingsdotter.

 

3. Ingeborg Mattisdotter, n. 1681 og 1710, d. etter 1660, trolig på Helgerød i Skoger. Hun var iallefall bosatt 1649-1660 på Solumstrand og Helgerød i Skoger.

 

Noen som vet noe mer om disse etterkommerne ??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.