Gå til innhold
Arkivverket

Olaf A. og John O. Asby


Monica Hegglid Berthelsen
 Del

Recommended Posts

Jeg har blitt kontaktet av noen familiemedlemmer i Usa. De har gått gjennom masse gamle eiendeler på et loft og funnet en reisekiste med navnet Olaf A Asby på denne skal sendes til en John O Asby, Sturgeon Bay. Har noen hørt om disse navnene her i Norge?

 

Familien som har sendt dette er etterkommere etter Hans Petter Aaby Olsen og Marthe Margrethe Hasseldalen fra Bamble i Telemark. Det er vel trolig at navnet kan ha vært Åsby? De dro til Sturgeon Bay, Wisconsin. Kan noen hjelpe meg med dette?

 

Jeg vet ikke hvor gammelt dette er, men vil tippe midten av 1800-tallet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har jeg også tenkt på, men vi har ingen som vi vet om som passer til Aaby slekta heller... Mystisk...:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har kommet over noen dokumenter og det ser ut til at de kalte seg Osby i USA. Noen som kjenner til dette navnet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.