Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

I databasen over vigde i Kinn finner jeg at Mads Tybring Quale giftet seg 13.04.1789 med enken Anne Margreta Bruland. De giftet seg med kongelig tillatelse av 27.12.1788. Hun var enke etter Olav Rasmusson Bruland og hadde pikenavnet Rein/Reen.

 

Jeg prøver å finne ut hvor hun kom fra, men står fast. Jeg kan ikke se at ekteskapet er nevnt i Ekteskapsløyve for Bergen stift 1717-1804.

Er det mulig å få opplyst hvorfor de måtte ha kongelig tillatelse til å gifte seg. Var de beslektet, og i så fall på vilken måte?

 

 

http://digitalarkive...&merk=2989#ovre

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.