Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Hallo. Har vi som brukere mukigheter for direkte påpeke feil i en digitlisert kilde når vi ser at den orginale kilden har nedtegnet f. eks. et annet fornavn på vedkommende person?

Ser i kirkebok for Gaular http://www.arkivverk...%00%D1%FA%0A%1F vielse mellom Hans Madsen og Oline Anfindsdatter 19.10.1828 hvor Oline er kalt Anna i den digitale utgaven for Sogn og Fjordane, Gaular http://digitalarkive...&merk=8257#ovre eller må det markeres, rettes opp på annet vis?

Mvh

Greta Storm Ofteland

Tidligere har det vært mulig å anmerke på nett, og synlig for andre brukere, at noe er galt eller antatt galt. Slik mulighet skal komme tilbake. Inntal da kan man sende oss eposter, som blir samlet opp som korrekturmeldinger. Det er kommet inne noen hundre korrekturmeldinger på 1910-tellingen. De er under kontroll og oppretting.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.