Gå til innhold
Arkivverket

Hans Olaus Nordgaard født 1802 i Molde, gift 1835 i DK Bergen med Helle Cathrine Andersen. Hvor ble de av?


Astrid Ryen
 Del

Recommended Posts

Lenke til vielsen 13/3-1835 i Domkirken i Bergen:

 

Kildeinformasjon: Bergen fylke, Domkirken, Ministerialbok nr. A 12 (1821-1840), Ekteviede 1835, side 446.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=8643&idx_id=8643&uid=ny&idx_side=-448

Permanent bildelenke: http://www.arkivverket.no/URN:NBN:no-a1450-kb20070306670695.jpg

 

Hans Olaus Nordgaard ble som nevnt i overskriften født i Molde 1802. Hans foreldre var klokker og skoleholder Jens Nordgaard og Martha Hansdatter. Foreldrene ble gift i Stjørdal 16/5-1793. Hans Olaus er så langt jeg vet det eneste av deres barn som nådde voksen alder.

 

Hans Olaus fikk to uekte barn i Molde, Se forøvrig dette temaet på DISforum:

 

http://www.disnorge.no/slektsforum/viewtopic.php?p=533659#533659

 

Bortsett fra denne vielsen i Bergen har jeg ikke klart å finne å finne ut noe mer om Hans Olaus Nordgaards videre liv. Jeg finner verken han eller kona i FT 1865, og en runde i databasene for Bergen igår ga intet resultat.

 

Hvis noen der ute vet noe mer om disse etter 1835, eller klarer å finne ut noe mer enn jeg, er jeg veldig takknemlig for det.

 

Mvh Astrid

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.