Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Gårds- og slektshistorie i Vesterålen


Recommended Posts

Femte og siste bind av gårds- og slektshistoria for Sortland er nettopp utgitt. Tidligere har jeg skrevet fem bind for Andøy og fire bind for Øksnes. I tillegg har Bø kommune utgitt ei gårds- og slektshistorie, i alt seks bind, og i Hadsel er arbeidet godt i gang med å gjøre ferdig ei slektshistorie. Dermed er regionen snart fulldekt på dette området. (Lødingen, som også deltar i regionsamarbeidet, har et eldre bygdebokverk.)

 

Takk til alle som har hjulpet meg opp gjennom årene med å knekke vanskelige slektshistoriske nøtter, og en ekstra stor takk til Margaret Miller!

Gratulerer Johan I.

 

Har ellers med fornøyelse lest Andøy bygdebok i forbindelse med noe arbeide rundt Axel Fridag og Trond Aslakssønn.

Vesterålen er et av de områdene jeg stadig står til rest med, så dette var gode nyheter.

Congratulations Johan! I am happy I could help a little bit. It was fun. Thank you for what you do to help us with the bygdebok for Brønnøy! You always come back with good and fast answers. Best wishes from Margaret

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.