Gå til innhold
Arkivverket

Tyding av Bopel og Dødsårsak


Bjørn Brevig
 Del

Recommended Posts

Hei.

 

Kan noen hjelpe meg med å tyde bopel og dødsårsak for Gift Kone Anne Maarud, død 20/4-1898, registrert i Ministerialbok for Sagene i Oslo (se vedlagte bilde)

 

post-3960-0-68122600-1360746545_thumb.png

 

 

Mvh

 

Bjørn

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Torshov gd. 8, (som av og til skrives Thorshoug) eller Thorseng gd som en finner i 1900-tellingen, men ikke senere

og Peritonitis ... (bukhinnebetennelse).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For tydespørsmål er det bedre å legge ut sidelenke og informasjon om hvilken kirkebok det er hentet fra. Denne informasjonen finner en ved å trykke på feltet ved Bildeinformasjon, hvor det står Ingen og velge Øverst. Da kommer det fram tre linjer over kirkeboksiden. Kopier gjerne alle tre inn i innlegget.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.