Gå til innhold
Arkivverket

Vielse i Stavern 30. september 1944


Irene Ekeberg
 Del

Recommended Posts

Hei

 

Mine besteforeldre het Robert Ekeberg Christensen (fra Raufoss, Vestre Toten i Oppland) og Dorthea Andersen (fra Stavern i Vestfold)

 

De giftet seg i Stavern den 30. september 1944, men jeg finner ikke bryllupet nedtegnet i kirkebøkene som ligger ute på nett. Er det andre kirkebøker med vielser i Stavern fra 1944 enn de på nett?

Er interessert i bl.a. hvem som var forlovere.

 

Jeg har den originale vigselsattesten, og den er skrevet ut ved Larvik sorenskriverembete den 30. september 1944 og signert av dommerfullmektig Tor Carlstedt.

Betyr dette at de giftet seg borgerlig, og ikke i Stavern kirke som vi alltid har trodd? Vielsen var jo under 2. verdenskrig. Har dette noen betydning?

 

Mvh, Irene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

 

Takk for informativt svar og ikke minst vedlegget og linken. Den gjorde at jeg forstår litt mer av sammenhengen rundt mine besteforeldres vielse.

 

Mvh, Irene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.