Gå til innhold
Arkivverket

Hvilken Johannes Hefty (Heftye) er dette


Tom Larsen.
 Del

Recommended Posts

I det siste fotoalbumet jeg fant på bruktmarked er det bildet av en Johannes Hefty (mulig skrivefeil for Heftye) Er det noen der ute som har en slektsbok over Hefty(e) familien, hvor det er et bildet som kan sammenlignes og som kan gi meg litt info. fotografen er Fredrik Klem, Universitetsgade 6, Christiania.

post-3544-0-43479200-1368726507_thumb.jpg

post-3544-0-79462300-1368726837_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei Astrid, Jeg har også tenkt på den samme, men det hadde vært fint å kunne bekrefte med et fotografi fra eventuelt en slektsbok. Tom

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Astrid, tusen takk, er ikke så lett å si sikkert, men trekkene er der, håper det dukker opp et bedre foto.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Faren hans fikk oppkalt Thomas Heftyes gate etter seg. Han har ikke riktig fødselsår i FT 1865. Han er født i 1822.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aud, Tusen takk for linken til en interessant og tragisk historie. Dag, tusen takk til deg også, gaten kjente jeg til siden jeg bor bare 2 steinkast unna. Tom

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.