Gå til innhold
Arkivverket

På leiting etter ei vigsle i Oslo kring 1935-1945 - Jystad-Lehne - hjelp?


Lars E. Øyane
 Del

Recommended Posts

Sverre Mundal Johanson JYSTAD, fødd på Leikanger i Sogn 19.3.1911 og

 

Ragnhild Solveig Gustavsdotter LEHNE, fødd i Hole 24.7.1911

 

budde i Oslo der Sverre, etter avslutta studier i Trondheim, arbeidde som sivilingeniør innan bygg- og anlegg.

 

Dei fekk ein einaste son: Audun, fødd 25.4.1945, døydde 20.1.1995, budde òg i Oslo.

 

Eg har leitt igjennom lysingsprotokollane for Hole 1937-1945 (unnateke 1942-1945 som ikke finst der), og likeins har eg blatt igjennom registeret til dei borgarlege vigslene i Oslo for perioden 1937 til 1945, men utan å finna spor etter denne vigsli!

 

Kanskje kan adressebøker for Oslo hjelpa til med å sjå kva tid dei eventuelt flytte til byen? Frå kva år har Sverre ei kone med seg?

 

Elles er målet sjølvsagt å finna ein nøyaktig dato og stad for denne vigsli, og eg takkar so mykje på førehand for alle gode tips!

 

Med venleg helsing,

 

Lars E. Øyane

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg er nok ein gong skikkeleg imponert! Eg veit ikkje korleis du greier det, Carsten, men du har funne vigsli på rekordtid!

 

Hjarteleg takk for hjelpi! Problemet er løyst!

 

Med venleg helsing,

 

Lars E. Øyane

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.