Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Institusjon i Niels Huus gt 19, Kristiania - 1900


Recommended Posts

Er det noen som vet hva slags institusjon dette var? Alle var plassert av fattigvesenet, men de er i alle aldre, fra gamle til barn. Ser at Ringstad står som sykehuseier, men hva slags "sykehus" var det?

 

http://digitalarkivet.arkivverket.no/ft/person/pf01037045203650

 

 

Ikke noe utfyllende svar, men jeg har gått gjennom protokollene for utsatte fra fattigvesenet som annonseres her: http://forum.arkivverket.no/topic/189480-nytt-skanna-materiale-fattigvesenet-i-kristiania-og-prinds-christian-augusts-minde/?hl=%2Butsatte

 

Der er det en god del av de utsatte som er innom noe som blir kalt for Ringstads pleiestue, kanskje det samme?

Endret av Espen Tjernshaugen

Du har helt rett Espen T. 

 

Ringstads Pleiestue lå i N.Huus gt. 19  se innlegg nr. 7 her 

 

 

http://forum.arkivverket.no/topic/169392-84058-sykehus-i-maridalsveien/

 

Takk Karin, dette var nyttig for meg også.

 

Alderen på de jeg har sett har vært fra 0-15 år.

 

Takk begge to!

 

Da var dette kanskje en type privat institusjon? Siden små barn og voksne var plassert sammen. Er ute etter informasjon om ett av barna som var der - skulle gjerne visst hvorfor det var plassert. 

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.