Gå til innhold
Arkivverket

Marie Nilsdatter Vold født 1906


Recommended Posts

Hei

Marie var født 21/2-1906 i Øystre Slidre  http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=4084&idx_id=4084&uid=ny&idx_side=-34

Hun blir konfirmert på Hamar i 1921, bostedsadresse er da oppført å være Vang,ingen nærmere adresse. http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=3559&idx_id=3559&uid=ny&idx_side=-165

 

Maries mor Marit blir gift i Vang 26/2-1908 med Johannes Andreassen. Hun dør imidlertid 23/4-1910. Datteren Marie er ikke nevnt i dødsfallsmeldingen.

Mitt spørsmål er om det kan finnes opplysninger om Marie evt. i fattigvesenets protokoller om hun var satt bort til noen familie eller om hun kan ha bodd på noe barnehjem. 

 

Har lett etter henne i 1910 men finner foreløpig ingen som stemmer med henne.

 

Takk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fattigvesenet var et kommunalt anliggende, så da må du eventuelt gjøre en henvendelse til arkivtjenesten i Hamar kommune.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.