Gå til innhold
Arkivverket

Per Herleikson


Yngve Garen Svardal
 Del

Recommended Posts

Går det an å finna ut kvar han kom frå? 

 

Har ikkje noko digital info på karen, men han var busett på Garen i Sysendalen i Eidfjord og levde mellom 1628-1720. I 1665 gifta han seg med ei Ingebjørg Andersdotter (1633-1719)

 

Eg veit kven alle ettterkommarane hans er, men det hadde vore spanande å funne ut om fortida hans. Sjølv om eg innser det byrjar å verta vanskeleg, så langt tilbake i tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 måned senere...

Har du sjekket om det finnes skifter eller bygdebøker fra området?

Det er kanskje noe her? http://arkivverket.no/URN:sk_read/search/?forvaltning=&fylke=12&embete=Hardanger+og+Voss+sorenskriveri&protokoll=&periode=16*&navn= 


Jeg ser at lenken ikke virker, men om du søker i skannet skiftemateriale for Hardanger og Voss, kommer det opp bøker fra 1695 og framover.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklagar min manglande respons, men har ikkje hatt høve til å komma innom her før.

 

At han var frå Hallingdal er strengt tatt det einaste me veit om fortida hans. Det vil seia, ein antok han var hallingdøl, grunna namnet. Men noko meir info har eg ikke visst om og heller ikkje vore kompetent til å finna. Difor eit slags rop om hjelp her inne.

 

Etterkommarane hans, har me kontroll på, han er trass alt min tipp-tipp-tipp-tipp-tipp oldefar (eller noko slikt..)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje en endring i overskriften kan få fram spesialister på Hallingdal og områdene deromkring. Kom han over fjellet som ferdamann og krøterselger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.