Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Daniel Larsen Schei Gjestgiver i Jølster 1806 - 1817


Recommended Posts

Skulle gjerne hatt noe info om denne personen og gjestgiveriet hans. Hvor lå dette gjestgiveriet.

Daniel Larsen Schey var en av sønnene av Lars Steffensen Hjellbrekke og Ragnhild Zachariasdatter (født Fossheim)

Dette er mine 3xTip-oldeforeldre

 

Er og interessert i info om min Oldefar, Hans Zakariassen Fossheim Schei. Han var Landhandler i Jølster, i siste halvdel av 1800-tallet.

post-6544-0-84501800-1417532203_thumb.jpg

Endret av Jørgen Gresvik Schei

Jeg har noen papirer på dette. Men der står skrevet både Skei og Øvre Vassenden. Mulig at stedsnavnene var annerledes den gang.

Om det lå der hvor dagens Skei ligger, lå det da samme plass som dagens Skei Hotell?

Øvre Vassenden og Skei er same stad. Området der hotellet ligg i dag, er eit gamalt elveleie, som er blitt fullt opp. Eg veit ikkje når, men spor av det gamle elveleiet viser på amtskarta frå ca. 1860. På amtskartet ser ein også at et ikkje er bebyggelse der som hotellet står no, men at husa låg like nord for hotellet, omtrent der E39 går no. Eg vil tru at det gamle gjestgiveriet også låg her.

 

mvh Egil 

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.