Gå til innhold
Arkivverket

Finne personar som flytta til England på 1800-talet


Egil Russøy
 Del

Recommended Posts

Er det nokon som har noko godt tips om kor eg kan leite etter personar som skal ha flytta frå Norge til England på slutten av 1800-talet?

 

Eg har leita i FT 1891 i England utan å få noko treff. Nokon som kjenner til passasjerlister e.l. som kan brukast?

 

mvh Egil

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Bente. Ei interessant side, sjølv om det ikkje gav noko treff. Eg trur årsaken er at vedkommande nok ikkje verken blei gift, fekk barn, eller døydde i England.

 

Vi får håpe det finnes andre register å leite i.

 

mvh Egil

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei heiter Elisa/Elisabeth (Larsdtr) Jansen, fødd Innvik 1869.

 

Eg har kun ubekrefta kjelder, men ho skal i følge desse ha vore nokre år i England.

 

Ut frå det eg har funne om ho, så må det i så fall ha vore ein gong mellom 1885 og 1900. Truleg har ho reist ut frå Bergen, men det kan også ha vore Trondheim eller Oslo.

 

Dessverre ikkje så mykje å gå på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er rett, men eg har ikkje sett ho bruke anna enn Elisa/Elisabeth i vaksen alder.

 

mvh egil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.