Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Trenger hjelp til å tyde tilleggsinformasjon i et oppslag i Vinger kirkebok


Recommended Posts

Hei! Amund Amundsen Skyrud  fra Vinger i Hedmark utvandret til Amerika i 1881. Her er oppslaget i kirkeboka: 

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=4983&idx_id=4983&uid=ny&idx_side=-258

Han er nr. 16 på den aktuelle siden. I kolonnen til høyre skal det gis opplysninger om innhold i eventuelle attester og dato. Jeg klarer ikke å tyde hva det står mellom det at han er konfirmert 6/8 1871 og datoen 21/4, selv om jeg skjønner at det henvises til noe over, for det står "ligesaa" (tror jeg). Håper noen kan hjelpe meg.

Mvh Arne Bråten

Jessheim 

 

 

Etter konfirmasjonsdatoen mener jeg det står "ligesaa" - som sikkert henviser til linjen over - her leser jeg "ulasteligt Forhold". Etter "ligesaa" står det "ugift".

Mange takk for hjelpen! Det var jo da en god vandelsattest. Noen kirkebøker er skrevet med skjønnskrift, mens andre er litt slurvete. Denne er ikke så ille, men jeg klarte ikke å se bokstavene. Fint å få hjelp, for da blir det lettere etterhvert å tyde litt vanskeligere skrift.

Mvh Arne Bråten

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.