Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Trenger hjelp til å tyde fødsted til kobberslagersvend Andreas Løvholm. Se høyre side nr. 8. Et annet sted har jeg funnet at han har attest fra Carlstad, men det er vel ikke det det står her?

 

Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=8491&idx_id=8491&uid=ny&idx_side=-313
Permanent bildelenke: http://www.arkivverket.no/URN:NBN:no-a1450-kb20061220630514.jpg

 

Mvh.Mette

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/199429-tyding-av-f%C3%B8dested/
Del på andre sider

Takk skal du ha. Har funnet han viet i bragernes og flyttet senere til hokksund og bodde der resten av livet, flere i samme fam. flytta dit også.Er  ikke ensbetydende  å være reisende selv om han var kobberslagersvend.

Mvh.Mette

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.