Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Ministerialbok 11 er innscannet. Den dekker døde og begravede 1909-1919. Døde og begravede fom. 1920 kan jeg derimot ikke finne.

 

Hvorfor er ikke dette innscannet?

 

Formodentlig fordi Statsarkivet i Oslo ikke har fått avlevert den aktuelle ministerialboka fra Uranienborg memighet.

 

Spørsmålet flyttes til Statsarkivet i Oslos forum for eventuell bekreftelse. 

Vi har fortsatt ikke mottatt kirkebøker fra Uranienborg menighet med opplysninger om døde/gravlagte etter 1919. Kirkebøker avleveres vanligvis etter 80 år fra siste innførsel.

Det ser dessverre ut til at vår oppdatering av katalogopplysninger om arkivet SAO/A-10877 i Arkivportalen ble mislykket, men det foreløpig er kun 12 ministerialbøker avlevert i dette arkivet, og alle er skannet og tilgjengelige på våre nettsider i Digitalarkivet - i samsvar med gjeldende regler.

 

Når det gjelder kilder til informasjon om dødsfall, viser vi først og fremst til skiftemateriale. Vennligst vær oppmerksom på at Oslo skifteretts dødsfallsprotokoller med tilhørende navneregistre er tilgjengelige på våre nettsider i Digitalarkivet, i tjenesten Skannet skiftemateriale.

 

Vennlig hilsen

Jolanta Akre, Statsarkivet i Oslo

 

 

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.