Gå til innhold
Arkivverket

Panteregister med henvisning til pantebok


Anne-Grethe Syvertsen
 Del

Recommended Posts

Trenger et par ekstra skarpe øyne :)

Se første handling i panteregister (høyre side): Dyrdal, Gnr. 145, brnr. 16 [sande i Vestfold]

 

Avskrift:

«Skylddelingsforretning afh. 29 April – Juni 1893, hvorved dette BN. Er tillagt Engebret Engebretsen.  - Pf. 190, No. 31. - Udgaar fra BN. 7 fol. 407, hvortil henvises.»

 

SAKO, Nordre Jarlsberg sorenskriveri, G/Gb/Gbe/L0006b: Panteregister nr. V 6b, s. 561


 

Prøver å finne samme handling i pantebok. Antar at det står Pf. 190, for folie 190 og ikke Pb. for Pantbok 190. No. 31 antar jeg henviser til saksnr. Eller har jeg misforstått noe?

 


SAKO, Nordre Jarlsberg sorenskriveri, G/Ga/Gaa/L0029: Pantebok nr. 29, 1890-1894, s. 190


 


Klarer ikke å finne sak nr. 31, på side 190, eller noe om Bnr. 7 på side 407 (hvor bruket er skilt ut fra).

Er det mine øyne det er noe feil med, eller ser jeg i feil pantebok? Finner eventuelt ingen pantbok nr. 190, som er skannet  :rolleyes: 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det står side 490

 

Er det mulig ...  :D  Har studert dette så lenge, at jeg må ha sett meg helt blind  :blink: og jeg tenkte jo ikke annet at fol. 407 gjaldt pantebok og ikke panteregisteret. 

Tusen takk, Grete  :) 4 øyne ser bedre enn 2, og 2 hoder tenker bedre enn 1   B)  B)

Endret av Anne-Grethe Syvertsen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.