Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Konfirmert i haug sogn, Eiker 1861


Recommended Posts

https://media.digitalarkivet.no/view/5857/491

 

Konfirmasjon-Fødsel-Dåp.

 

Magdalena konfirmert i Haug sogn, Eiker 15 april 1877. Født 9/2-1861. Dåp 24/2-1861 . Hennes foreldre: Elias Johannesen og Anniken Fredriksdatter.

For meg så ser det ut til at det står Hurdalen eie/under ? Østerrud. Har ikke funnet henne i Hurdal/Hurdalen.

 

Noen som kan hjelpe meg med dette.

 

Mvh. Unni Knudsen.

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/204650-konfirmert-i-haug-sogn-eiker-1861/
Del på andre sider

Er det en bygdebok for Eiker du har sett i. Jeg tolker fødestedet som en husmannsplass kalt Hurdalen-eie, som ligger i Østerrud. Som jeg ikke vet hvor er.

 

http://www.dokpro.uio.no/rygh_ng/rygh_felt.html

har ett treff på Hurdal%, nemlig Hurdalen Præstegaard. Kan det være en husmannsplass under denne.

Dette er i Hurdalen sogn, Hurdalen herred, Akershus Amt.

 

Kan du forklare hva du mener med "Har ikke funnet henne i Hurdal/Hurdalen", hvis du mener en bygdebok, er det ofte at husmannsfamilier ikke ble omtalt.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.