Gå til innhold
Arkivverket

Trallund gift med Johanne Andersdatter Brøgger - før 1724


Leif Salicath
 Del

Recommended Posts

Både i Arendal Byes historie og Arendals Geistlighed nevnes det at Johanne Andersdatter Brøgger gifter seg der med Christen Clausen Bang 26.okt.1724 og da kalles hun Johanne sal. Trallunds.  Det samme står i kb. https://media.digitalarkivet.no/kb20070329640286

Både Trallund og Johanne Andersdatter Brøgger er vanskelig å finne ellers.  Hvem var de og hvor kom de fra?  Det er ikke funnet noen barn av dem i Arendal og heller ikke Trallund død.

Johanne begr. 3.sep.1754 i Arendal (født c1677).  Christen Clausen Bang er godt kjent og fikk 8 barn med sin første hustru Maren Steensdatter Torup.

Noen som vet noe om Trallund og Brøgger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.