Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Hvem var far til Helge Ellefsøn Hole i Modum


Recommended Posts

30.09.1697 skifte etter hans far Ellef Bjørnsen

SAKO, Eiker, Modum og Sigdal sorenskriveri, H/Hb/Hba/L0003a: Skifteprotokoll, 1697-1709, s. 24b-25a

Brukslenke for sidevisning: https://media.digitalarkivet.no/sk20081024630196

 

Jan

Takk Jan!
 
Jeg har tolket og skrevet ned noe av skifte (med mine begrensede kunnskaper i gotisk skrift)

 

Jeg har ikke mye erfaring med skifteoppgjør men for meg ser det ut som forsvinnende lite blir igjen til arvingene (6 dr -3-1/6 til sønnene og 3 dlr 1/12 til døtrene totalt ca. 38 dr)

 

Hva fikk hustruen Gunnor Knudsdatter?

 

 

Klarer bare å tyde 3 av sønnene i dette skifte, (Biørn, Helge og Knud) og 3 av døtrene (Gurj, Barbro og Mari) 

 

Kan noen hjelpe med å tyde den 4dje sønnen og datteren?

 

 

Jeg klarer ikke tyde gården Ellef Bjørnsen satt på, hvem som tok over denne gården.

 

Noen som kan hjelpe med dette?

Barna var: Biørn Ellefsen, Helge Ellefsen, Reiul Ellefsen, Knud Ellefsen, Live Ellefsdaatter g.m. Toer Skales, Gurj Ellefsdaatter g.m. Erich Larsen Moen, Barbro Ellefsdaatter g.m. Helge Olsen Ramstad, Marj Ellefsdaatter g.m. Ole Pedersen Biertnes

 

Skifte var på Runn i Krødsherad, Buskerud. Hvis du tar en kikk i bygdeboka vil du kunne komme enda lenger bakover på farssiden om det er et ønske.

 

Det er også på sin plass og kikke på en eldre debatt https://forum.arkivverket.no/topic/173982-alv-torgrimsen-og-barbru-halvesdatter/?hl=runn

 

Jan

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.