Gå til innhold
Arkivverket

Innsyn i rettsdokumenter fra 1932


Recommended Posts

Jeg lurer på om det er mulig å få innsyn i rettsdokumentene fra en drapssak som ble ført i Skien lagmannsrett 8. desember 1932, og hvor jeg i så fall kan finne dette. Er det mulig å lese vitneforklaringer og dom? Saken omhandler min oldefar. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til Hege

 

Vi må vurdere opplysningene i saken når vi har funnet dokumentene, men siden saken er såpass gammel vil den sannsynligvis være fritt tilgjengelig. Du kan sende en e-post til post@arkivverket.no hvor du blant annet oppgir din kontaktinformasjon, navnet på oldefaren din, hvor han kom fra og hvor saken ble ført.

 

Vennlig hilsen

Statsarkivet i Kongsberg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.